Související zápasy

Atlas v září nezískal žádný bod

Do své druhé sezóny v Národní lize vstupuje Atlas Blansko tentokrát do její východní části. Hned na úvod měl blanenský tým poměrně těžký los. Čekal jej totiž čtvrtý, pátý a sedmý tým základní části uplynulé sezóny. K úvodnímu zápasu zajížděl blanenský tým do Třince, následně doma hostil FBC Přerov a září zakončil zápasem v Šumperku.

Zápas proti Třinci přinesl blanenským rychlé vystřízlivění, jelikož hned v první půlce první třetiny inkasoval několik branek a skóre se v 10. minutě zastavilo na hrozivém stavu 6:0 pro domácí. Po zbytek první části se však blanenský tým zkoncentroval a prezentoval zlepšenou hrou. Ve druhé části, kterou blanenští začali přesilovce, se podařilo snížit a mírně převzít otěže zápasu. Vyrovnanou hru pak dokázali hráči Atlasu přetavit v další gól. I přes další šance to však bylo ve druhé třetině vše.
Ve třetí části začali přesilovkou domácí, kteří ji bohužel také využili a opět odskočili na rozdíl pěti branek. V závěru domácí dokázali své vedení udržet a blanenským nedali šanci na výraznou korekci skóre.

FBC Intevo Třinec – FBK Atlas Blansko 11:3 (6:0, 0:2, 5:1). Branky: 2x Fedra, Crla.

Domácí utkání proti FBC Přerov začali blanenští hráči aktivně. Hned od začátku a od prvních střídání byli lepším týmem a na míčku se drželi převážně oni. V desáté minutě, po zaváhání hostujícího brankáře, zahrával Atlas trestné střílení. To bez problémů proměnil Adam Zukal a poslal tak Atlas poprvé v sezóně do vedení. Dobrou hru předváděl Atlas i po zbytek první části, ovšem další gólový zásah již nepřidal. Druhá část začala hrozivě z blanenského pohledu. Tři slepené góly přerovských vyústily v timeout domácího týmu. Ve zbytku druhé části blanenští sice nejdříve inkasovali, následně však dokázali snížit na rozdíl dvou branek a trápit hostující tým v jejich obraném pásmu. V závěrečném tlaku druhé třetiny, a ani ve větší převaze v části třetí, nedokázali snížit a tři minuty před koncem inkasovali na konečných 2:5 z jejich pohledu.

FBK Atlas Blansko – FBC Přerov 2:5 (1:0, 1:4, 0:1). Branky: Zukal, Žilka.

Třetí kolo odehrál Atlas na půdě Asperu Šumperk. Začátek vyšel blanenským náramně, v 10. minutě si po dvou brankách Vojtěcha Fedry a zásahu Vojtěcha Polácha dokázali vypracovat tříbrankový náskok. Po neubráněném oslabení však domácí dokázali snížit a minutu před koncem dokázali dát druhý gól. Ve druhé části se hrál vyrovnaný florbal, kde ze hry měli více domácí hráči, ovšem všechny blanenské návštěvy domácí poloviny byly nebezpečné. Nejdříve dokázal fantastickou ranou do hornáho růžku poslat do vedení blanenské Žilka, následně po sporné situaci dokázal ze samostatného úniku jeden z domácích hráčů opět srovnat skóre. Závěrečná třetině, která se hrála ve vysokém tempu, nakonec přisoudila vítězství domácímu týmu. Ten dokázal odskočit třemi góly a v závěru si pohlídal výhru.

Asper Šumperk – FBK Atlas Blansko 7:4 (2:3, 2:1, 3:0). Branky: 2x Fedra, Polách, Žilka.

Hráči blanenského týmu tak za tři utkání nezískali ani bod. Tuto skutečnost budou chtít napravit již tuhle sobotu od 20:00, když hostí ve sportovní hale v Údolní ulici tým FBS Olomouc. Srdečně Vás zveme na zápas.