Související zápasy

Druhý turnaj se starším žákům nepovedl, elévové se v Brně prezentovali aktivní hrou

Neděle 16. října patřila starším žákům. Ve Sportovní hale ve Svitávce je čekaly zápasy proti týmům F.A.T.R. Dubňany a FBO Orel Boskovice.

První zápas odehráli hráči Atlasu proti týmu z Dubňan. F.A.T.R. ještě v sezóně neprohrál, odehrál však dvě vyrovnaná utkání s Boskovicemi a Břeclaví. Úvod blanenským nevyšel, mírný tlak Dubňan vyvrcholil v úvodní gól utkání. Prostřední část třetiny Atlas hru vyrovnal, ale trápil se v koncovce. Bohužel v závěru první části inkasoval Atlas dva slepené góly a prohrával 0:3 po první třetině. Na čtvrtý gól Dubňan reagoval Šejnoha po nahrávce Stloukala. Bohužel však více branek blanenští nepřidali, přesto, že měli šancí dost. Naopak Dubňany přidaly další dvě branky. Do třetí třetiny chtěli blanenští vstoupit aktivně, bohužel však dvakrát inkasovali v první minutě a sedmibrankovou ztrátu už doháněli marně. Korekci ve skóre přinesl gól Frýdka, na který asistoval Kuchař.

F.A.T.R. Dubňany – FBK Atlas Blansko 8:2 (3:0, 3:1, 2:1). Branky: Frýdek, Šejnoha.

Druhý zápas bylo ve znamení okresního derby. Od začátku bylo však jasné, že kvalita je na straně Boskovic. Ve druhé třetině již blanenští prohrával i o dvě branky. Jak je však známo, hráči Atlasu nikdy nic nevzdávají, a tak z nabídnuté přesilové hry snížil Frýdek po nahrávce Komárka. Boskovice však snížení spíše nakoplo a přidali ještě dvě branky. Druhá třetina byla zpočátku vyrovnaná, šance na obou stranách, ale byli to opět hráči Boskovic, kteří se rozjeli a vsítili hned šest gólů. Za blanenské se ve druhé prosadil Alex Müller. Ve třetí třetině Atlas trápila koncovka a výrazná korekce stavu se již nedostavila, jediný blanenský gól si připsal Chovan.

FBK Atlas Blansko FBO Orel Boskovice 3:13 (1:4, 1:6, 1:4). Branky: Frýdek, Chovan, Müller.

Komentář trenéra Crly: První zápas nám poměrně jasně ukázal, na čem je třeba pracovat. Soupeře sice dokážeme přehrávat, bohužel se v koncovce nadřeme a pouštíme soupeře do brejků, které nedokážeme ubránit. Druhý zápas byl jiný, kluci se znají a byla vidět nervozita, poměrně zbytečně sami na sebe vytváříme tlak. Děkujeme soupeřům za zápasy a těšíme se do nižšího koše, kde nás budou čekat doufejme vyrovnanější zápasy.

Příští turnaj odehrají starší žáci 6. listopadu ve Valticích. Soupeři našich žáků budou TJ. Sokol Břeclav a FBC Gepardi Brno yellow.

Svůj druhý turnaj odehrál také tým elévů. Na turnaji v Brně se utkali postupně s týmy TROOPERS White, Bulldogs Brno Black, Sokol Brno I EMKOCase GulliversY a FBŠ Hattrick Brno Black. V atraktivních zápasech se jim střelecky moc nedařilo, to ovšem nic nemění na tom, že odehráli pěkná utkání se šikovnými soupeři. Příští turnaj čeká naše elévky v sobotu 5. listopadu na ZŠ Horní v Brně.