Související zápasy

Starší žáci odváží ze Znojma tři body

V neděli 22. ledna zajíždělo družstvo starších žáků na zápasy do Znojma. V místní sportovní hale je po opětovném posunu do třetího výkonnostního koše čekali dva nevyzpytatelní soupeři – Florbal Hodonín B a Aligators.

Do úvodního utkání s Hodonínem vstoupili blanenští skvěle a již v první minutě šli do vedení. Lehké polevení zapříčinilo srovnání stavu, ale také značné zlepšení výkonu blanenských. V sedmé minutě se blanenský tým prosadil dvakrát a pevně se ujal otěží zápasu. Hráči Atlasu kontrolovali hru a svoji převahu dokázali také podtrhnout góly, ve druhé třtině hned čtyřmi. Ve třetí části Hodonín sice dokázal dvakrát snížit skóre, ale blanenský tým vždy dokázal reagovat hned dvojnásobně a v poklidu si dokráčel k vítězství.

FBK Atlas Blansko – Florbal Hodonín B 11:3 (3:1, 4:0, 4:2). Branky: 3x Baráth, 3x Kala M., Bárta, Kala O., Králík, Kuchař, Zachoval.

Ve druhém utkání čekal Atlas soupeř stejný jako na minulém turnaji. Na domácí půdě dokázali blanenští Aligators porazit až po samostatných nájezdech a vyrovnaný průběh utkání se očekával i v tomto utkání. Do zápasu opět Atlas vstoupil výborně a po gólu Ondřeje Kaly vedl. Bohužel tým Aligators dokázal rychle srovnat. Druhou branku Atlasu vstřelil také Kala, ovšem tentokrát Martin. Na vedoucí branku blanenských dokázali soupeři odpovědět dvojnásobnou měrou a překlopili vedení na svoji stranu. Ve druhé části se hrálo spíše ze zatažených obran a ani jeden tým nechtěl chybovat, i tuto třetinu však blanenští prohráli. Závěrečnou část Atlas otevřel, snažil se zápas srovnat, ale bohužel do otevřené obrany chodilo příliš mnoho nebezpečných brejků a Aligators byli velice efektivní v zakončení.

Aligators – FBK Atlas Blansko 12:7 (3:2, 2:1, 7:4). Branky: 2x Kala O., 2x Králík, Bárta, Kala M., Kuchař.

Komentář trenéra Crly: První zápas jsme zvládli poměrně s přehledem i přes menší počet hráčů. Druhý zápas však byl mírně odfláknutý a soupeř nás dokázal doslova přeběhat a díky tomu zvítězit. Příště musíme podat lepší výkony, jelikož nás čekají těžší soupeři.

Příští turnaj odehrají starší žáci v sobotu 18. února opět ve Znojmě. Soupeři jim budou týmy FBC Gepardi Brno yellow a domácí TJ Znojmo LAUFEN CZ green.